Маји Адровац укинут притвор

Виши суд у Београду укинуо је притвор Maји Адровац, оптуженој да је помогла Н. Н. особи у покушају убиства бизнисмена Милана Бека у новембру 2014. године. Одређен јој је кућни притвор уз наногицу.

На крају данашњег суђења на којем је испитан Беко у својству оштећеног, суд је усвојио предлог њених бранилаца да јој се притвор укине.

Суд јој је одредио кућни притвор уз електронски надзор, рекао је Танjугу бранилац Маје Адровац, адвокат Момчило Минић.

Маја Адровац је у притвору провела више од девет месеци од хапшења 17. јула 2015. године.

Више јавно тужилаштво је терети за кривично дело тешко убиство у покушају извршено помагањем.

У везу са тим покушајем убиства доведена је преко свог ДНК који је нађен на чаурама метака испаљених на Бека, а она тврди да не зна како се ту нашао њен ДНК.

Оптужницом се Маји Адровац на терет ставља да је "неутврђеног дана током 2014. године, са умишљајем помогла Н. Н. особи у извршењу кривичног дела".

Она је, наводи се у оптужници, "непознатом извршиоцу ставила на располагање муницију која се користи за пиштоље марке 'сиг сауер', модел П-210, и 'збројовка 75' и тако омогућила да је користи што је и учинио када је с умишљајем покушао да убије Милана Бека".

Покушај убиства Бека догодио се 14. новембра 2014. године у поподневним часовима испред његове куће у Београду, кад је на њега испаљено више хитаца.

Медији су раније пренели да су на месту покушаја убиства Бека пронађене четири чауре метка ППУ 9 мм "лугер", као и да је то муниција домаће производње коју користе "сиг сауер" и "збројовка" и да се производи у фабрици "Први партизан" из Ужица.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
10° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом