Читај ми!

Настављено суђење Ивановићу и четворици Срба

Сведок оптужбе Шаип Цанхаси рекао је на суђењу Оливеру Ивановићу и још четворици оптужених за злочине над косовским Албанцима, да оптужене није видео на месту где су 3. фебруара 2000. године убијени његови сународници. На основу досадашњих изјава сведока одбрана оптужених тврди да су оптужбе неосноване, а процес предуг и непотребан.

Сведоку тужилаштва Шаипу Цанхасију је трећег фебруара у северном делу Косовске Митровице убијена супруга. Два метка су прошла кроз улазна врата њиховог стана, а један је за њу био смртоносан. Потом је у Цанхасијев стан упала група њему непознатих људи. Из стана су га, кажу, извукли полицајци УНМИК-а.

Сведок је на саслушању рекао да тога дана није видео Оливера Ивановића. Шаип Цанхаси није познавао ни оптужене Драгољуба Делибашића, нити осталу тројицу.

На питање тужиоца Цезара Михалчока, сведок је рекао да је за Оливера Ивановића чуо, али да није имао контакта с њим, и да га 3. фебруара 2000. године, није видео.

За Драгољуба Делибашића је, како је рекао, такође чуо, али ни њега није видео на месту убистава, као ни Илију Вујачића кога је познавао из виђења.

Сведок је додао да не познаје Небојшу Вујачића и Александра Лазовића, али је додао да ни њих није видео на месту убиства.  Адвокати одбране ни Судско веће нису имали питања за данашњег ведока.

Адвокат одбране, Небојша Влајић је рекао да је сведочио први сведок оптужбе за злочине из 2000. године, а да је цео дан на суђењу потрошен на сведока који није видео ниједног од оптужених и који је цео дан када се догодио злочин, провео у свом стану.

Како оцењује Влајић, наставља се лакрдија, која је трајала и претходна три-четири месеца.

Адвокати кажу да не верују да тужилац има кредибилне сведоке и за догађај из фебруара 2000. године када је у северном делу Косовске Митровице убијено десеторо Албанаца. Истичу да суђење неосновано дуго траје и да би било праведно да оптужени барем буду пуштени да се бране са слободе.

Адвокат Миодраг Бркљач истиче да притвор траје прилично дуго.

"Ако би се овим темопм наставило и ако би овом динамиком ишло саслушавање сведока, онда ми стварно не видимо где је овоме крај. Нас ће овде затећи дубока јесен а можда и следеће пролеће", сматра Бркљач.

Адвокати се надају да ће, ако се са суђењем овако настави, сазрети услови да и међународно судско веће озбиљно раазмисли о њиховим предлозима за укидање притвора оптуженима.

Суђење се наставља сутра.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом