Кикинда, ерупција из гасне бушотине

У делу атара општине Кикинда ка месту Банатска Топола дошло је до ерупције гаса на бушотини Нафтне индустрије Србија. Нема повређених. У току санација терена.

Ерупција и цурење гаса на само шест километара од Кикинде нису угрозили животну средину, потврђено је за Радио-телевизију Војводине у кикиндској полицији.

Екипе НИС-а су одмах по избијању ерупције изашле на терен, а како незванично сазнаје РТВ још увек се санира проблем неконтролисаног истицања гаса.

О инциденту који се догодио протекле ноћи обавештен је и републички инспектор за заштиту животне средине који је био на лицу места.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом