уторак, 16.09.2014, 15:24 -> 15:31
Предао се бугарски бизнисмен
Бугарски бизнисмен Цветан Василев, за којим је та земља расписала међународну потерницу, предао се полицији у Београду. Василев је већински власник банке која је 2012. од "Србијагаса" преузела "Српску фабрику стакла" у Параћину.
Како је речено агенцији Бета, полиција у Београду пратила је Цветана Василева од јуче, када је добила обавештење из Бугарске о потрази за њим.
Василев се предао када је требало да буде ухапшен. Дошао је у полицију са адвокатом и казао да је изабрао "једноставније решење", наводе у МУП-у.
Бугарски суд издао је налог за хапшење Василева, главног акционара четврте по величини бугарске банке, Корпоративне комерцијалне банке, чији је рачун блокиран 20. јуна.
Василев, председник надзорног одбора те банке, оптужен је 28. јула за злоупотребу положаја и проневеру знатних средстава, а за њим је издат европски налог за хапшење и у потрагу за њим укључен је Интерпол.
Бугарска банка чији је већински власник Василев, потписала је крајем марта 2012. анекс уговора о преузимању од "Србијагаса" 63 одсто власништва у "Српској фабрици стакла" у Параћину за 35 милиона евра.
Василев је у фебруару ове године присуствовао у "Српској фабрици стакла" у Параћину почетку рада нове пећи за производњу боца и тегли, вредности 20 милиона евра. Пећ је у рад пустио председник Србије Томислав Николић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар