Акција против нарко-дилера

Полиција је претходне ноћи организовала акције широм земље на сузбијању криминалитета, а у Лазаревцу је извршен претрес 39 локација.

Министар унутрашњих послова Небојша Стефановић рекао је да је заплењено 6,1 килограм хероина на граничном прелазу Прешево, а на Новом Београду девет килограма сканка. Ухапшено је осам особа којима је одређено полицијско задржавање.

Стефановић је прецизирао да је извршена интензивна акција на територији општине Лазаревац, у самом граду и месним заједницама Вреоци и Велики Црљани, где је полиција на 39 локација обавила претрес, и пронашла једно лице за којим је раније расписана потерница.

Он је подвукао да је изузетно важно да те акције нису "проваљене", да су обављене чврсто и јасно и да подаци нигде нису "цурили".

"Полиција је обавила свој посао пре свега желећи да покаже да ће грађани моћи да рачунају да неће бити ни заштићених, ни недодирљивих и да ће се борба против дроге водити континуирано - никада више нећете чути најаве, нити да информације цуре, већ ће се те акције само обавити", подвукао је Стефановић.

Стефановић је навео да су локације на којима је обављен претрес изабране у сарадњи са тужилаштвом због сумње да се тамо налазе вршиоци кривичних дела и да је све рађено на основу ранијих обрада полиције и сазнања.

Министар полиције је прецизирао да је за осам лица одређено полицијско задржавање и да су предата Тужилаштву на даље поступање.

Такође, појачаном акцијом београдске полиције, додао је Стефановић, на територији града на Новом Београду је пронађена локација на којој је заплењено девет килограма сканка, а једно лице је задржано.

Стефановић је навео и да је заплењен 6,1 килограм хероина на граничном прелазу Прешево од двојице мађарских држављана.

Министар полиције је најавио и да ће се од данас вршити и појачане контроле угоститељских објеката на територији града Београда, пре свега сплавова.

"Од данас почињу појачане контроле београдске полиције у циљу још снажнијег сузбијања криминалитета и обезбеђења јавног реда и мира у граду Београду", поручио је Стефановић.

Број коментара 9

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 16. август 2025.
36° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом