Одбијена жалба Станка Суботића

Посебно одељење Врховног суда Србије одбило је жалбу браниоца Станка Суботића на решење да се оптуженом за злоупотребу службеног положаја суди у одсуству јер је у бекству.

Врховни суд оценио да је првостепени суд правилно поступио када је одлучио да се оптуженом суди у одсуству, јер је он у бекству, а "постоје нарочито важни разлози да му се суди иако је одсутан".

У образложењу одлуке Врховног суда се наводи да оптужени више од годину дана није лишен слободе по решењу истражног судије Посебног одељења Окружног суда у Београду, као и да је истражни судија наредио издавање потернице и међународне потернице.

Подсећа се да је према оптуженом био покренут екстрадициони поступак и да је захтев надлежних органа Србије упућен органима Руске Федерације за његову екстрадицију одбијен.

Осим тога, у периоду који је једним делом обухваћен оптужницом, а односи се на деловање криминалне групе чији је организатор Станко Суботић, оптужени је путовао са три различита југословенска пасоша.

Такође, оптужени живи у иностранству, где поседује значајну имовину, навео је суд.

Познато је да се против Суботића у Србији води кривични поступак и да је против њега одређен притвор, а оптужницом је означен као организатор криминалне групе, чији су
чланови, извршењем кривичних дела која им се стављају на терет, прибавили значајну имовинску корист, истиче суд.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 05. март 2026.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом