понедељак, 04.11.2013, 10:22 -> 11:15
Заплењено 3,5 тона дувана
У последње две седмице, полиција је запленила више од три и по тоне сировог и резаног дувана и готово 4.000 боксова цигарета. Укупна вредност око 5,8 милиона динара, саопштило је Министарство финансија Србије.
Српска полиција је у последње две седмице запленила више од три и по тоне сировог и резаног дувана и скоро 4.000 боксова цигарета, укупне вредности око 5,8 милиона динара, саопштило је Министарство финансија Србије.
Како се истиче, рекордне заплене последица су координисаног рада пореске полиције, пољопривредне инспекције, тржишне инспекције, криминалистичке полиције, Управе царина и Управе за дуван.
Те управе су у оквиру Министарства финансија, Министарства унутрашњих послова, Министарства пољопривреде и Министарства спољне и унутрашње трговине. Управе тих министарстава су, како се истиче, заједнички су радиле и на терену, а акција је подразумевала праћење свих фаза производње дувана, од увоза семена до паковања и дистрибуције.
Истиче се да је циљ заједничког рада сузбијање илегалне трговине акцизном робом сиве економије која, према проценама, сваке године буџет Србије кошта близу 200 милиона евра.
"Заједнички рад и координација свих надлежних служби биће настављени и убудуће како би се трговина акцизном робом у потпуности ставила у легалне токове", закључује се у саопштењу Министарства финансија.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар