Читај ми!

Двојица Санџаклија погинула у Сирији

Два муџахедина из Санџака, борачких имена Ебу Мердија и Ебу Бера, погинула су у сукобима у Сирији, наводи се на сајту "Санџак хабер".

У сукобима у Сирији погинула су двојица Санџаклија борачких имена Ебу Мердија и Ебу Бера објављено је на сајту Санџак хабер.

"Ебу Мердија је постављен за емира акције на затвор, био је искусан борац, био је са њим и Ебу Бера и још нека браћа", написао је њихов пријатељ.

У тексту се наводи да су два борца погинула у тој акцији.

"Кренула је увече акција, кренули су муџахедини да бране част наших сестара док многа браћа седе у фотељама са својим женама и не чине ништа попут кукавица", написао је њихов пријатељ.

На читуљи се види да је име једног од бораца Елдар Кундаковић и да је "погинуо на Алаховом путу у Сирији 14. 05. 2013. године".

Сукоб у Сирији је први рат у којем у редовима муџахедина учествују добровољци са подручја Балкана.

Претходно је објављено да је десетак Албанаца погинуло, борећи се на страни побуњеника у Сирији.

Најмање 80.000 људи је страдало од почетка сукоба у Сирији 2011. године, према подацима УН-а. Упоредо са порастом броја погинулих расте и број избеглица и интерно расељених лица.

Број коментара 10

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 05. јул 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом