Читај ми!

Спасиоци откопавају затрпаног бунарџију

Спасилачке екипе покушавају да допру до Драгољуба Никодиновића (75) који је јуче поподне затрпан земљом док је чистио бунар у селу Милочај код Краљева. Бунар је дубок 21 метар, а спасиоци су стигли до 12. метра.

Пензионера Драгољуба Никодиновића (75) из Цветака затрпала је земља која се обрушила на њега док је чистио бунар у суседном селу Милочај код Краљева. Спасиоци јуче од подне покушавају да допру до њега. Претпоставља се да је затрпан на 16. метру, а бунар који је чистио је био је дубок 21 метар.

Спасиоци из Ибарских рудника, уз помоћ ватрогасаца и неколико фирми које су уступиле своје грађевинске машине, током целог јучерашњег дана и ноћи непрестано су радили не би ли дошли до закопаног Никодиновића. У првих неколико минута од затрпавања су се чули повици запомагања, али од тада се више није чуо.

Претпоставља се да је Никодиновић са двојицом унука отишао да очисти стари бунар у оближњем селу Милочај. Никодиновић је био познати бунарџија у овом крају, а овим послом је почео да се бави после одласка у пензију.

Његови помоћници су били на врху бунара и помоћу ужета спуштали Никодиновића, који је чистио део по део. Када је стигао до 16. метра, земља је почела да се обрушава, и потпуно га затрпала. Процењује се да се њега сручило око пет кубика земље, тежине око једне тоне.

- У питању је стари бунар. Целе ноћи су спасилачке екипе радиле на откопавању. Отприлике да смо сада стигли до 14. метра. Међутим, постоји бојазан да је можда пропао на само дно бунара, који је дубок 21 метар. Искусни спасиоци из Ибарских рудника су са нама, а имамо грађевинске машине за копање. Не могу са сигурношћу да кажем када ћемо стићи до њега. Нисмо престали са радом 24 сата - казао је Радоица Кочовић, начелник Одељења за ванредне ситуације Рашког округа.

-Он је био доле у такозваном бурету, кибли које се спуштало челичним сајлама. Међутим, у датом тренутку, пошто је старији бунар, оплата која је била од камена, затрпала га је у бунар и сад има око шест-седам метара те затрпане оплате тако да нисмо у прилици нити смемо да сиђемо доле док поступно не скинемо комплетну облогу одозго од камена и не урадимо безбедносне оплате да би могли спасиоци да се спусте доле - објашњава Кочовић. 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 08. јул 2025.
33° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом