Еулекс: Кривичне пријаве против 17 Срба

Због сумње да су учествовали у ратном злочину у селу Меја код Ђаковице, Еулексови тужиоци поднели кривичне пријаве против 17 Срба. Већина жртава ексхумирана из масовне гробнице у Батајници, наводи портпаролка Еулекса Ирина Гудељевић.

Тужиоци Еулекса поднели су кривичне пријаве против 17 Срба из Ђаковице због сумње да су умешани у ратни злочин почињен пре 14 година у селу Меја код Ђаковице.

Портпаролка Еулекса Ирина Гудељевић рекла је КИМ радију да су Еулексови тужиоци из канцеларије специјалног тужилаштва Косова званично покренули истрагу ратних злочина почињених 27. и 28. априла 1999. године у општини Ђаковица, укључујући села Меја, Ориза и друга у долини Царагој.

Тужиоци су до сада идентификовали приближно двадесеторо осумњичених који би се могли теретити за ратне злочине против цивила укључујући убиство 372 жртве током напада на албанско цивилно становништво, каже Ирина Гудељевић.

Портпаролка Еулекса наводи да су албански цивили су били изложени мучењу, нечовечном поступању, наношењу велике патње, дислокацији и расељавању, одузимању имовине и пљачки, који нису оправдани војним потребама.

Додала је да је већина ових жртава ексхумирана из масовне гробнице у Батајници.

Масакар у Меји и њеној околини представља највеће масовно убиство које се догодило током сукоба 1999. године.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 10. јул 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом