Читај ми!

Шаровић поносан на паљење застава

На саслушању у полицији заменик председника СРС-а Немања Шаровић изјавио да је 30. новембра прошле године на протестном скупу радикала запалио заставе САД, ЕУ и НАТО и да је то урадио са великим задовољством.

Заменик председника ванпарламентарне Српске радикалне странке Немања Шаровић признао је на саслушању у полицији, да је запалио заставе САД, ЕУ и НАТО на протестном скупу радикала 30. новембра прошле године и рекао да је то урадио са великим задовољством и да се не каје због тога.

Шаровић је, после саслушања, изјавио да је инспекторима београдске полиције рекао да је "поносан на своје дело" и да ће "кад год буде прилика" то поново урадити као начин исказивања политичког протеста.

Како је објаснио, паљењем застава је показао да се не плаши САД, ЕУ, НАТО "и њихових слуга на Андрићевом венцу".

"Ово је искључиво политички прогон и показује поданичку природу режима у Београду", оценио је Шаровић и додао да је, према информацијама које поседује, захтев за покретање поступка због паљења застава дошао из амбасаде САД.

Тужилаштво, које је покренуло поступак, терети Шаровића за кривично дело повреде угледа стране државе и међународне организације.

Шаровић је рекао и да су га у полицији испитивали и поводом паљења заставе Косова и затражио од државног руководства да се изјасни да ли тиме брани и "углед такозване независне државе Косово".

Поред њега, тужилаштво за паљење застава сумњичи и члана председничког колегијума СРС Александра Дражића, а Шаровић је на саслушању кривицу преузео на себе, рекавши да сноси искључиву одговорност, а да су "други који су му евентуално помогли били само техничка подршка".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 14. новембар 2025.
5° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом