Читај ми!

Продужен притвор Драгину и Никезићу

Специјални суд продужио за још 30 дана притвор бившем министру пољопривреде Саши Драгину, власнику консултантске куће "Цес Мекон" Звонимиру Никезићу и још четворици њихових сарадника.

Кривично-ванпретресно веће Специјалног суда у Београду продужило за још 30 дана притвор бившем министру пољопривреде Саши Драгину, власнику консултантске куће "Цес Мекон" Звонимиру Никезићу и још четворици њихових сарадника, саопштило је Тужилаштво за организовани криминал које води истрагу против њих.

На предлог тужилаштва, притвор је продужен и бившем председнику Управног одбора "Азотаре" Панчево Радославу Вујачићу, бившем заменику директора "Азотаре" Михаилу Грујићу, бившем директору крушевачког института за крмно биље Драги Лазаревићу и власнику предузећа "Терабо" Бориславу Стојковићу.

Они су у притвору од 24. новембра када су ухапшени по налогу тужилаштва.

Бившем директору пољопривредног добра "Алекса Шантић" код Сомбора Арсенију Катанићу бившем директору ПКБ-а Милану Вељовићу и бившој директорки фирме "Инвеј" Верици Спасић притвор није одређен и они се бране са слободе.

Тужилаштво за организовани криминал спроводи истрагу против свих девет осумњичених које терети да су незаконитом продајом регресираног минералног ђубрива у току 2009. и 2010. године, оштетили буџет Србије за око 470 милиона динара, или око пет милиона евра у то време.

Њима се на терет стављају кривична дела злоупотреба службеног положаја за коју им прети казна од две до 12 година затвора, као и давање и примање мита, за које се казна креће у распону од три месеца до 12 година затвора.

Сумњиче се да су учинили низ неправилности у вези са прометом регресираног минералног ђубрива у току 2009. и 2010. године које је по уредбама Владе Србије било намењено пољопривредним газдинствима, задругама и предузећима која се баве пољопривредном производњом, а у којима држава има свој капитал.

Саша Драгин је од 2004. до 2007. године обављао послове заменика секретара за пољопривреду, водопривреду и шумарство АП Војводине, да би у мају 2007. године постао министар заштите животне средине у Влади Републике Србије.

Од јула 2008. до марта 2011. године био је министар пољопривреде, шумарства и водопривреде.

Звонимир Никезић, јавности познат као власник консултантске куће "Цес Мекон", а у управном одбору Агробанке био је представник државног удела. Почетком септембра саслушан је као сведок у истрази поводом Агробанке.

Никезићев "Цес Мекон" радио је и на бројним приватизацијама фирми као што су "Књаз Милош", "Фриком", "Млекара Шабац", "Трајал", "Београд филм", "Семе", "Ветеринарски завод Земун", које је Савет за борбу против корупције оценио као сумњиве, преноси Танјуг.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 15. новембар 2025.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом