Читај ми!

Мање запослених, више стручњака

Генерални директор НИС-а Кирил Кравченко рекао да компанија планира смањење броја запослених и додао да ће НИС дати шансу младим стручњацима. За добровољни одлазак из компаније запослени ће добити 750 евра по години радног стажа. НИС планира да започне производњу струје, истакао Кравченко.

Нафтна индустрија Србије за ову годину издвојила је средства за добровољни одлазак око 1.000 запослених, уз отпремнине од 750 евра по години радног стажа, рекао је генерални директор НИС-а Кирил Кравченко.

"У НИС-у је тренутно 9.000 запослених, а раније их је било 16.000", навео је Кравченко, приликом представљања Стратегије развоја НИС-а до 2020. године.

Генерални директор НИС-а истакао је да је просечна старост запослених виша од 47 година, а да је, на пример, просечна старост запослених у неким другим међународним компанијама 38 година.

Кравченко је најавио да ће та компанија дати шансу за запослење младим стручњацима који, како је истакао, треба да знају све сегменте бизниса и три језика, српски, енглески и руски или језик земље у којој ће тај стручњак радити у оквиру делатности НИС-а.

НИС на тржишту Балкана

Основни циљеви Стратегије развоја НИС-а до 2020. године су повећање производње нафте и горива, проширење и модернизација малопродајне мреже бензинских пумпи и излазак на тржиште на Балкану.

Потенцијална тржишта за ширење малопродајне мреже НИС-а су Румунија, Бугарска и део Босне и Херцеговине и Мађарска. Према његовим речима, план је да НИС до 2020. године производи сву нафту коју ће прерађивати.

План је да се производња нафте повећа са 1,5 милиона тона у овој години на два милиона тона годишње до 2013, односно, на пет милиона тона до 2020. године.

"НИС активно ради на истраживању потенцијала за вађење нафте у Републици Српској, а потенцијал постоји у Црној Гори и Хрватској", рекао је Кравченко и додао да НИС већ има налазишта у Анголи, а да постоји могућност проширења сарадње у Туркменистану, где компанија пружа услуге на бушењу нафтних поља.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 10. јул 2025.
22° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом