Забрањен извоз пшенице

Влада Србије одлучила да забрани извоз пшенице. Према подацима удружења Фонда за жито, из Србије је од прошлогодишње жетве до почетка марта извезено 615.000 тона што је 115.000 тона више него што је планирано.

На данашњој телефонској седници, Влада Србије је одлучила да забрани извоз пшенице,  речено је агенцији Бета у Влади.

Према подацима удружења Фонда за жито, из Србије је од прошлогодишње жетве до почетка марта извезено 615.000 тона што је 115.000 тона више него што је планирано.

И то удружење и Унија пекара су тражили да се забрани извоз пшенице из Србије да би се регулисало стање на тржишту.

Председник Удружења пекара Зоран Пралица рекао је раније да хлеб неће поскупети уколико Влада прихвати захтеве пекара, међу којима је и забрана извоза пшенице и брашна. 

Поред забране извоза пшенице и брашна, пекари траже да се укину царине на увоз брашна и пшенице као и да се продужи важење Уредбе о хлебу која предвиђа ограничење маржи.

Пралица је рекао да пекари траже и корекцију одредбе споразума између Робних резерви и Уније пекара којим би се цена хлеба, која се прави од позајмљене пшенице из резерви, повећала са 38 динара (колико је било највише) на 44 динара.

Председник Удружења пекара је додао да ће, у супротном, хлеб морати да поскупи, јер ће доћи до поскупљења електричне енергије и нафте.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 09. јул 2025.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом