Сметње на везама

Савет за борбу против корупције и синдикат "Телекома" поручују да компанију не треба продавати, јер би изгубили и држава и грађани. Сматрају да је цена ниска и да се у време кризе не продаје предузеће које је, како кажу, пуњач српског буџета.

Синдикати "Телеком групе" противе се продаји тог предузећа, јер, како кажу, од државе још нису чули шта би се од те продаје добило, осим новца који би одмах био потрошен.

"Из искуства које имамо на бази приватизованих компанија у окружењу, прво што се догодило јесте да су поскупеле услуге, и то у принципу поскупљења претплате на које грађанин не може да утиче", рекао је председник Јединственог синдиката "Телекома Србија" Славољуб Кандић.

Према његовим речима, ни инвестициони циклус неће бити квалитетнији и бољи.

За Синдикат и Савет спорна је потцењена вредност "Телекома" на 2,43 милијарде евра, јер сматрају да вреди барем двоструко.

Савет за борбу против корупције, уместо продаје, држави предлаже да либерализује тржиште и да сачува стратешки важну инфраструктуру која припада "Телекому".

"Било ко буде купио већински пакет биће монополиста, јер се задуго неће остварити конкуренција у инфраструктури, тако да држава ради оно што је најлошије и најопасније, продаје свој приватни монопол и уводи неког другог као монополисту", истакла је председница Савета за борбу против корупције Верица Бараћ.

Драган Петровић из Института за међународну политику и привреду сматра да једно капитално добро не би требало продавати.

"Мислим да се ту ради о суверенитету државе и то спада у јавна добра које не би требало да има цену, јер представљају један од стубова суверенитета једне државе, без обзира на то што су то наше комшијске земље учиниле", рекао је Драган Петровић.

Из надлежног министарства недавно су, међутим, поручили да се уз "Телеком" неће продавати имовина коју користе војска и полиција.

У трци за "Телеком" је седам компанија. Држава продаје 51 од 80 одсто акција које има у том предузећу.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 07. јул 2025.
° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом