Најпопуларнији потрошачки кредити

У оквиру мера Владе за ублажавање економске кризе, од око 24.000 субвенционисаних кредита, највећа сума новца отишла је на кредите за ликвидност. Највише је било потрошачких, а најмање инвестиционих кредита.

Према последњим подацима Министарства економије, до сада је реализовано 23.580 субвенционисаних кредита, у оквиру мера Владе Србије за ублажавање економске кризе, а њихова вредност је 673,2 милиона евра.

Највећи део суме реализованих кредита припада кредитима за ликвидност - 590,3 милиона евра, а број тих кредита достигао је 6.733.

Следећи по вредности су субвенционисани кредити за аутомобиле са 37,5 милиона евра, а број тих кредита до сада је 5.491.

Најбројнији међу субвенционисаним кредитима су потрошачки кредити којих је било 10.369, а њихова сума била је 18,8 милиона евра.

Најмање је било инвестиционих кредита - свега девет, и то три у мају и шест у јулу, а њихова сума достигла је 1,13 милиона евра, док је туристичких кредита било 11, а њихова сума била је 5.397 евра.

Динарских субвенционисаних кредита, у оквиру мера за ублажавање економске кризе, реализовано је до сада 120, укупне вредности 18,6 милиона евра, а кредита за тракторе 847, укупне вредности 6,8 милиона евра.

Највећи број субвенционисаних кредита одобрен је у јуну, укупно 6.533, у вредности од 155,4 милиона евра.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 08. јул 2025.
24° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом