недеља, 19.07.2009, 16:05 -> 16:30
ДИВ отпушта раднике
Због губитака и прилагођавања тржишним приликама, Дуванска индустрија Врање отпустила 166 радника. Још 37 од укупно 319 радника жели да уз отпремнине оде из фабрике. Радници који су технолошки вишак добиће у просеку 17.000 евра отпремнине.
"Дуванска индустрија Врање" отпустила је 166 радника, због губитака у пословању и прилагођавања тржишним приликама, изјавио је генерални директор Мајк Едвардс.
Едвардс је агенцији Бета рекао да је још 37 од укупно 319 радника изразило жељу да уз отпремнине које знатно премашују законом предвиђене новчане износе, добровољно напусти фабрику цигарета.
Радници који су проглашени технолошким вишком у просеку ће добити по 17.000 евра, а у фабрици ће сутра бити отворен Мобилни центар који ће тим радницима помоћи да се лакше снађу после одласка из фирме, рекао је Едвардс.
Према његовим речима, стручњаци ће саветима да помогну прекобројним радницима да се поново запосле или покрену сопствени бизнис.
Биће организована и стручна обука за доквалификацију и преквалификацију радника који би могли да остану у фабрици. Од идуће године у ДИВ-у ће бити запослен 161 радник, рекао је Едвардс.
Координатор пројекта нове пословне организације Градимир Милић рекао је да се реорганизацијом фирме, која подразумева отпуштање радника, смањење трошкова, повећање продуктивности и ефикасности и прилагођавање условима на светском тржишту, ДИВ спашава од затварања.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар