Читај ми!

Притисци на Телеком на КиМ; Лучић: Разговараћу са новом администрацијом САД о решењу за опстанак

Телеком Србија ће због притисака на компанију на КиМ имати разговоре с представницима нове америчке администрације, изјавио је за РТС генерални директор компаније Владимир Лучић. Истиче да се у јужној покрајини ради у тешким условима, посебно због свакодневних упада у српске институције.

Владимир Лучић, гостујући у Јутарњем програму РТС-а, изјавио је да је Телеком уз помоћ америчке и ЕУ амбасаде успео да реши проблеме на КиМ, али истиче да има још притисака – од тужби за аквизиције које су наводно учињене на незаконит начин до притисака на службе да се покаже да раде противно закону у јужној покрајини.

"Најдрастичнији пример кршења Бриселског споразума је нерасписивање тендера за трећу лиценцу, чиме се Телекому онемогућава да ради на територији целог КиМ. Ове недеље имам састанак са новом администрацијом Стејт департмента у САД, где ћу им представити проблеме", истиче Лучић.

Он додаје да Брисел треба да надгледа спровођење споразума и да врши притисак на Приштину. „Једини показатељ је да приштинска администрација не дискриминише српске компаније“, указује Лучић.

Ускраћивање информација

Према његовим речима, на састанку ће се говорити и о плану за ширење на Америку, развоју 5Г мреже и трећој лиценци.

"То је економски приступ. Нерасписивање тендера је политичка одлука. То говори да приштинска администрација другачије тумачи сопствени закон, искључиво када је реч о српским компанијама, како би спречила њихово пословање. То добро разуме америчка амбасада", наводи Лучић.

Напомиње, такође, да пословница МТС-а у Северној Митровици ради у тешким условима, јер привремене власти у Приштини свакодневно упадају у српске институције.

"Не зна се шта ће дан носити. Људи живе у атмосфери тихог терора од стране полиције Аљбина Куртија", каже Лучић, додајући да је главни Куртијев циљ да исели српски народ са КиМ, док су телекомуникације важан елемент нормалног живота.

Лучић каже да без ТВ канала и интернета МТС-а на КиМ, Срби би тешко могли да прате српске канале, поготово у северном делу, чиме би били исечени од информација, што би био додатни аргумент за поједине да се иселе.

Директор Телекома каже и да компанији расту приходи, што показују и прошлогодишњи резултати који кажу да су приходи повећани за више од 300 милиона евра у последње две године. "Сада имамо преко два милиона телевизијских корисника, а пре две године их је било 500.000", закључује Лучић.

недеља, 18. мај 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом