четвртак, 16.04.2009, 16:44 -> 18:48
Нове фабрике у Шапцу
Фабрике "Зорка Керамика" и "Зорка Опека", чланице аустријског "Алас Холдинг-Асамер Гроуп" у Шапцу, званично су пуштене у рад након што је у модернизацију производних погона уложено 14,5 милиона евра.
Чланице аустријског "Алас Холдинг-Асамер Гроуп", фабрике "Зорка Керамика" и "Зорка Опека", званично су пуштене у рад након што је у модернизацију производних погона уложено 14,5 милиона евра.
У фабрику опеке у Доњем Црниљеву инвестирано 3,5 а у шабачку фабрику плочица 11 милиона евра. Економска криза није спречила реализацију једне од највећих инвестиција у шабачком и коцељевачком крају.
У адаптираним погонима и на аутоматизованим линијама "Зорка Опеке" у Доњем Црниљеву производиће се шест милиона клима блокова, новог производа на српском тржишту.
Снадбеваће се и страно тржиште
Уз разноврснији програм фасадне опеке снабдеваће не само домаће него и тржиште околних земаља, Чешке и Русије. Једном од највећих инвестиција у посавотамнави задовољни су и улагачи и коцељевачка општина која је донирана са 65.000 евра.
"Показали су се као друштвено одговорна фирма, уложили су у водовод и канализацију у Доњем Црниљеву а без њихове помоћи не бисмо могли да завршимо спортску халу у Коцељеви" рекао је председник те општине Верољуб Матић.
Најсавременија технологија
Поред две нове хале фабрика "Зорка Керамика" сада је опремљена са најсавременијом технологијом за израду плочица. Дневна производња са 6.000 повећана је на 15.000 метара квадратних плочица савременог дизајна.
Погони у Шапцу једини у региону праве "кисело отпорне" керамичке плочице намењене за опремање прехрамбене и хемијске индустрије. Ради се у три смене, а запослени потврђују да су плате редовне као и исплата свих других обавеза, регреса, топлог оброка.
Аустријанци не крију да су са улагањима почели на време, пре економске кризе, јер током рецесије сигурно не би ризиковали са инвестицијама.
"Задовољни смо што смо улагали у ове фабрике, то је добро и за нас и за вас. Фабрика плочица је највећа у Србији, уложили смо на права места" наглашава Манфред Асамер власник аустријске "Асамер групације" која је од доласка у нашу земљу уложила 80 милиона евра.
Локална самоуправа истиче добру сарадњу са аустријсом компанијом јер су преко њих успели да контактирају са другим потенцијалним инвеститорима заинтересованим за улагања у шабачку привреду пре свега за градњу међународне луке на Сави.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар