четвртак, 26.03.2009, 15:00 -> 18:13
Почиње производња "пунта класик"
Ђовани де Филипис најавио скори почетак производње возила "пунто класик". До маја ће бити произведено 2.000 а до краја године најмање око 15.000 аутомобила. У јулу стиже и "пунтo" са дизел мотором.
Директор предузећа "Фијат Србија" Ђовани де Филипис најавио је, пред почетак Сајма аутомобила у Београду, да ће у крагујевачкој "Застави" наредних дана почети производња возила "пунто класик" и да се очекује се да ће до маја бити произведено 2.000 тих аутомобила.
Де Филипис је рекао да је већ произведено неколико пробних модела који су у фази испитивања квалитета пре него што се крене са серијском производњом. Наредних месеци производња ће се повећавати, тако да ће до краја ове године бити произведено најмање 15.000 возила, а можда и више у складу са тражњом.
Планирано је да од јула крене и производња "пунта" са дизел мотором.
Не скривајући задовољство бројем од 20.000 заинтересованих купаца, који су се пријавили за куповину "пунта", Де Филипис је рекао да ће Фијат испунити све обавезе из уговора о стратешком партнерству са Заставом.
У прво време "Фијат Србија" ће производити "пунто" за потребе српског тржишта, а за касније је планиран извоз у северноафричке земље и Русију, што ће зависити од могућности које пружа трговински споразум.
На 47. Међународном салону аутомобила у Београду изложен је један модел "пунто класика", произведен у Италији, идентичан онима који ће се склапати у Крагујевцу. У свету до сада продато готово осам милиона таквих аутомобила, истакао је Де Филипис.
Споразумом који су 30. јануара у Торину потписали Влада Србије и Фијат предвиђено је да у 2009. години у Крагујевцу буде произведено најмање 15.000 аутомобила.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар