Пензије спорна тачка

О макроекономским питањима нема спорења са ММФ-ом, већ само поводом питања пензија, рекао за РТС потпредседник Владе Божидар Ђелић. Циљ је да се пензије исплате, али и да их не обезвреди инфлација, нагласио је Ђелић.

Потпредседник Владе Србије Божидар Ђелић рекао је за РТС да, у разговорима са ММФ-ом о макроекономским питањима нема спорења, већ само поводом питања пензија. Ђелић је додао да је циљ да се пензије исплате, али и да их не обезвреди инфлација.

Министар је навео пример Немачке, где је граница за одлазак у пензију померена на 67 година и напоменуо да и Србију очекују усклађивања са европским стандардима.

Говорећи о путу Србије ка ЕУ, Ђелић је истакао да досадашњи позитивни кораци на путу ка Унији треба да се претворе у даљи напредак и добијање статуса кандидата.

Гостујући у Јутарњем дневнику РТС-а, Ђелић је рекао да се спремају елементи који ће допринети да Србија постане кандидат за улазак у Европску унију и додао је да база успеха нису само контакти са званичницима из света, већ, пре свега, рад код куће.

Коментаришући посету Међународног монетарног фонда Србији и преговорима о стендбај аранжману, Ђелић је рекао да та институција "као огледало, нема искривљену слику, јер се искључиво позива на цифре".

Према његовим речима, треба спречити неконтролисани дефицит буџета, јер се онда јављају проблеми са монетом и инвеститори не улажу у земљу.

Како је Ђелић најавио, високи представник ЕУ Кетрин Ештон, која данас борави у посети Србији, видеће социјалне и економске проблеме са којима се Србија суочава, али ће у исто време моћи и да се упозна са потенцијалима земље.

Потпредседник Владе похвалио је организовану борбу против криминала и рекао да је она најбоља препорука за инвеститоре.

Ђелић је најавио да ће сутра посетити Кладово, да би проценио како се у тим најсиромашнијим општинама може боље искористити потенцијал Дунава.

"Србија на Дунаву гради три моста, рекао је Ђелић, и нагласио да већ сада, као подунавска земља, игра важну улогу", нагласио је Ђелић.

Број коментара 7

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 31. јул 2025.
27° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом