уторак, 09.02.2010, 13:59 -> 14:44
Први српски електромобил
У крагујевачкој "Застави" произведен је прототип путничког возила на електрични погон на платформи аутомобила "Застава 10".
Крагујевачка "Застава" произвела је прототип путничког возила на електрични погон на платформи аутомобила "Застава 10".
Према првим информацијама, возило ће моћи да развије брзину од 120 клометара на сат и да са једним пуњенем батерија прелази стотину километара. Тако би вожња од Крагујевца до Београда возилом на електро погон, коштала стотину динара.
Други технички детаљи аутомобила биће познати после промоције која се очекује за петнаестак дана.
На реализацији овог пројекта ради тим експерата крагујевачке "Заставе", а по речима генералног директора групе "Застава возила" Зорана Радојевића, забрињавајуће стање у области заштите животне средине наметнуло је потребу развоја аутомобила са електричним погоном.
Радојевић истиче да ће требати неколико година да се створе услови за серијску производњу ових возила.
Заставин експертски тим одабрао је такозвани нискобуџетни приступ уз коришћење постојећих модела, у овом случају "Заставе 10", и конверзију класичним мотора у електромобиле.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 9
Пошаљи коментар