понедељак, 01.02.2010, 10:59 -> 11:17
"Флај Ники" од данас из Београда за Беч
Аустријска нискотарифна авио-компанија "Флај Ники" од данас лети на линији Београд - Беч. Планирано је шест летова недељно, сваког дана осим суботе, авионом типа "ембрајер 190".
Авиокомпанија "Ники" од данас лети на релацији Београд - Беч, сваког дана осим суботе. "Флај Ники", чији је власник бивши возач Формуле 1 Ники Лауда, четврта је ниско буџетна компанија која има дозволу за летове из Србије.
Директни летови на линији Београд-Беч како је раније најављено из те компаније, коштаће у једном правцу 29 евра, а летеће се авионом типа "ембраер 190".
Комапнија "Ники" основана је 2003. године, а Лауда је власник 76 одсто, док је "Ер Берлин" власник 24 одсто акција.
Тренутно, флота комапније броји 12 авиона - "ербаса" модела 319, 320, 321 и "ембраера 190" - а за 2010. годину је планирано проширење за још 5 летелица.
Осим "Никија", дозволе имају и авиокомпаније "Џерман вингс" и "Норвиџан ер шатл", које лете из наше земље већ неколико година, као и италијанска компанија "Винд џет" која лети на линији Ниш-Болоња.
Саветница за односе с јавношћу Директората за цивилно ваздухопословство Катарина Андрић-Милосављевић рекла је да очекује да компанија "Виз ер" ових дана поднесе захтев за летове из Србије, а како су најавили из те компаније, највероватније ће тражити захтев за летење од јуна, и то на релацији Београд-Дортмунд и Београд-Лондон.
Према њеним речима, очекује се да ће у фебруару и марту бити нових нискотарифних авиокомпанија које ће се појавити на домаћем тржишту јер, како је истакла, нема ограничења за добијање тих дозвола, ако је документација коју компаније доставе уредна и ускладу са европским стандардима, а посебно она која се односи на испуњење услова везаних за безбедност.
У процедури је и захтев шпанске авиокомпаније "Спан ер" за летове до Барселоне и Мадрида, у летњем периоду.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар