Руски кредит за конкретне пројекте

Од укупно милијарду долара руског кредита, 800 милиона ће бити коришћено за конкретне инфраструктурне пројекте аутопутева и пруга, поручио руски амбасадор Конузин. Неки од пројеката се разматрају, рекао Конузин.

Амбасадор Русије у Београду Александар Конузин изјавио је да ће од милијарду долара предвиђеног кредита те државе Србији, 800 милиона ићи на конкретне инфраструктурне пројекте аутопутева и пруга.

Амбасадор Русије је навео да су неки пројекти већ предати, да се разматрају и да ће након тога бити одређена средства за њихову реализацију.

"Када ти пројекти буду усаглашени, онда ће бити одређене суме кредита које ће се издвојити за њихову реализацију", рекао је Конузин после сусрета са замеником градоначелника Београда Миланом Кркобабићем.

Истичући да ће реализација кредита зависити од сарадње две стране, Конузин је рекао да сматра да ће се врло брзо постићи сагласност о наредним корацима.

Конузин је подсетио да је већ остварена принципијелна сагласност две стране да 200 милиона долара кредита иде за стабилизацију буџета Србије.

Кркобабић и Конузин су се сложили да велике компаније две земље треба убудуће да шире сарадњу на основу међудржавних уговора и договорили су конкретне мере помоћи у циљу постизања сарадње малих и средњих предузећима.

Руски амбасадор је, говорећи о својој иницијативи да се у Београду врате називи улица руских генерала и маршала који су предводили јединице Црвене армије у борбама за ослобођење главног града Србије, нагласио да у амбасаду стиже велики број обраћања ратних ветерана и грађана који то подржавају.

Иницијативу је, додао је он, подржало и руководство Србије и Београда, као и политичке партије и зато је са Кркобабићем разговарао како питање враћања имена улицама решити на обострано задовољство.

Кркобабић је рекао да се са Конузином сагласио да је неспорно да грађани Београда и Србије имају снажан однос поштовања према људима који су учествовали у ослобођењу и да верује да ће се до 9. маја пронаћи конкретна решења за то, која су прихватљива и руској страни и Београђанима.

Разговарано је и о конкретним могућностима сарадње привреда Београда и Москве, као и о предлогу да Русија буде специјални гост Сајма књига 2011. године.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 27. јул 2025.
26° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом