Финансијска индустрија се сели из Британије, већи део у Даблин

Утицај Брегзита на финансијску индустрију Велике Британије већи је него што се очекивало, а према последњем истраживању више од 275 финансијских фирми повлачи из Британије укупно 1.200 милијарди долара, преноси портал "Сибиз".

Даблин је локација која највише привлачи руководиоце финансијских фирми, а стручњаци су избројали ве3ћ 100 селидби у главни град Ирске.

Следе Луксембург (60), Париз (41), Франкфурт (40) и Амстердам (32).

За Франкфурт су се посебно одлучиле банке, за Амстердам трговачке платформе и трговачке куће.

Овај број ће наставити да расте у наредним годинама, а шеф истраживачког центра "Њу фајнаншел" Вилијам Рајт каже да је Лондон као финансијски центар изненађујуће погођен планираним изласком из Европске уније.

"То ће смањити утицај Британије у европској финансијској и банкарској индустрији, пореске приходе од индустрије и извоз финансијских услуга у ЕУ", навео је Рајт.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом