Признање директору аеродрома "Никола Тесла"

Британски пословни магазин "Цорпорате Висион" доделио је Саши Влаисављевићу, в. д. генералног директора београдског аеродрома "Никола Тесла", признање за најутицајнијег генералног директора за 2018. годину у области авијације.

Признање је додељено на овогодишњем избору у оквиру програма "Corporate Excellence Awards 2018", а Влаисављевић је том приликом изјавио да аеродром "Никола Тесла" очекује најуспешнију годину по свим параметрима пословања.

"Већ две године узастопно бележимо повећање броја путника и обарамо месечне рекорде у броју услужених путника", рекао је Влаисављевић.

У првој половини 2018. године је, како наводи, забележено око 2,5 милиона путника, односно седам одсто више него у истом периоду прошле године, а укупан промет робе и поште повећан је 19 одсто.

"Очекује нас најуспешнија летња сезона, у којој је процењени пораст броја путника у чартер саобраћају око 20 одсто у односу на прошлу летњу сезону", каже Влаисављевић.

Навео је и да је у понедељак, 16. јула, забележен историјски рекорд у броју путника по дану, јер је тог дана 23.320 путника користило услуге београдске ваздушне луке, док је још један рекорд у броју путника забележен 9. јула ове године, када је број долазних путника био 11.887.

"Овог јула, чак 6 нових авио-компанија обавља летове у односу на прошлогодишњи јул - Iran Air, Hainan Airlines, Mahan Air, Qeshm Air, Red Wings i AlMasria Airlines, док је 10 иностраних авио-компанија увећало број недељних летова за Београд", указао је Влаисављевић.

Изврсни резултати се, како истиче, одражавају и на финансијско пословање, те су у првих пет месеци ове године, укупни и пословни приходи већи за по осам одсто, док остварена нето добит износи око 1,1 милијарди динара и за један посто је већа од нето добити остварене у истом периоду прошле године.

Награде, у оквиру програма "Corporate Excellence Awards", додељују се фирмама и појединцима који су изградили своје пословање на пружању добрих услуга, проналажењу и стварању иновативних решења и производа.

Саша Влаисављевић награђен је за пословну изузетност као најутицајнији генерални директор у 2018. години.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом