Антић са ММФ-ом: Енергетски сектор финансијски консолидован

Министар рударства и енергетике Александар Антић је на састанку са делегацијом ММФ-а, коју је предводио шеф делегације Џејмс Руф, истакао да је енергетски сектор у Србији финансијски консолидован.

Чланови делегације ММФ-а, представници ЕБРД-а и Светске банке оценили су да је Влада Србије уложила велике напоре за финансијску консолидацију и успешну реализацију претходног аранжмана, а на састанку су заједнички дефинисани инструменти којима ће те међународне институције наставити мониторинг енергетског сектора Србије, саопштило је ресорно министарство.

Министар Антић констатовао је да је ситуација у енергетском сектору неупоредиво боља, у односу на период почетка претходног аранжмана из предострожности са ММФ-ом.

Посебно бих истакао да је енергетски сектор финансијски консолидован и да такав тренд треба да нам буде мотив за наставак увођења реда у јавна предузећа, нагласио је министар Антић и додао да по први пут сва предузећа у енергетском сектору послују позитивно и остварују добит.

Састанку са делегацијом ММФ-а присуствовали су државни секретар Министарства рударства и енергетике Мирјана Филиповић, државни секретар Министарства финансија Ненад Мијаиловић, в. д. генералног директора ЈП ЕПС Милорад Грчић, генерални директор ЈП "Србијагас" Душан Бајатовић са сарадницима. наведено је у саопштењу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом