среда, 28.02.2018, 14:50 -> 15:01
Извор: Танјуг
Михајловић: Наставићемо да улажемо у нишки аеродром
Влада Србије и град Ниш наставиће да улажу у аеродром "Константин Велики" и убудуће, јер он треба да буде алтернативни аеродром "Николи Тесли" како за постојеће, тако и за нове руте у будућности, изјавила је министарка грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Зорана Михајловић.
Зорана Михајловић се састала са градоначелником Ниша Дарком Булатовићем и директором аеродрома "Константин Велики" Владицом Ђурђановићем.
Министарка је након састанка навела да су држава и град Ниш, као власник аеродрома, учинили много у претходних неколико година да се нишки аеродром развија и да данас може да се похвали са више од 320.000 путника.
Михајловићева је истакла да је за српско ваздухопловство важан наставак улагања у нишки аеродром.
Градоначелник Ниша Дарко Булатовић рекао је да аеродром "Константин Велики" треба да буде у пуном капацитету алтерантивни аеродром "Николи Тесли" и да је то данас договорено.
Добит Аеродрома "Никола Тесла" 3,26 милијарди динара
У прошлој години Аеродром "Никола Тесла" остварио је бруто добит од 3,26 милијарди динара, што је за 74,93 милиона динара више него годину раније, изјавила је министарка Михајловић.
Према њеним речима, ови подаци говоре у прилог будућем развоју и инвестирању у Аеродром "Никола Тесла".
"Оно што је, такође, важно јесте да Србија искористи свој транзитни положај, чиме ће овај аеродром и у будућности бележити још боље резултате", изјавила је Михајловићева.
Подсетила је да су прошле године кроз Аеродром "Никола Тесла" прошла 5,34 милиона путника, што је повећање од девет одсто у односу на годину раније.
Додаје и да је превоз робе и поште у 2017. био већи за око 40 одсто у односу на 2016. годину.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар