Милионска штета у "Застави"

Штета од пожара у фабрици аутомобила у Крагујевцу процењује се на око милион евра, потврдио за РТС Небојша Здравковић.

Координатор пројекта "Фијат аутомобили Србија" Небојша Здравковић рекао је да се штета од пожара који је прекјуче избио у фабрици аутомобила, процењује на око милион евра.

У пожару је изгорело око 700 квадратних метара у фабрици "Монтажа", уништен је део транспортера за пренос возила, девет шкољки "пунта", електро и машинска инсталација и оштећено 200 квадратних метара кровне конструкције.

Настала штета биће надокнађена од осигуравајућих компанија, а уколико буде потребно, помоћи ће и држава.

Процењује се да би поновна производња "пунта" могла да почне за две недеље, а "Застава" на лагеру има 1.300 аутомобила, тако да купци неће чекати на испоруку.

Полицијска истрага је показала да је реч о људском фактору и немару приликом радова на крову фабрике.

Ту околност потребно је да потврди Одељење за инспекцијске послове Министарства рада, након чега ће извештај бити достављен тужиоцу и истражном судији који ће одлучити о даљем поступању.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 21. јул 2025.
29° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом