Влада (не)усваја буџет

Неизвесно да ли ће Влада сутра усвојити предлог буџета за 2009. годину. Предлог закона о буџету требало да буде достављен парламенту још 1. новебра. Кашњење последица дугих разговора са ММФ-ом.

Министар здравља Томица Милосављевић изјавио је Танјугу да се интензивно ради на предлогу закона о буџету за 2009. годину и оценио да се тај предлог вероватно неће наћи на дневном реду сутрашње седнице Владе Србије.

"То значи да предлог буџета може бити усвојен на некој посебној седници владе наредних дана и то је моја процена", објаснио је Милосављевић.

Прошле недеље је најављено да ће кабинет Мирка Цветковића, на сутрашњој редовној седници, разматрати и усвојити Предлог закона о буџету за 2009. годину.

За сада нема званичних потврда о дневном реду сутрашње седнице Владе Србије.

Премијер Цветковић је најавио да ће буџет за 2009. годину имати оквирне приходе од око 700 милијарди и расходе од око 750 милијарди динара, уз буџетски дефицит до највише 1,5 одсто бруто домаћег производа,

Према Закону о буџетском систему, влада је обавезна да до 1. новембра текуће године Скупштини Србије достави предлог буџета за наредну годину, а парламент мора да га усвоји најкасније до 15. децембра.

Како је раније речено у Министарству финансија, кашњење договора о предлогу буџета последица је дугих разговора с мисијом ММФ-а о буџета за 2009. годину.

После договора с ММФ-ом, рок је био кратак да би се усагласиле све буџетске ставке.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 09. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом