"Оштра реторика може да уздрма финансијска тржишта"

Изборни резултат у Немачкој неће утицати на европску економију, али би заоштрена реторика између Сједињених Држава и Северне Кореје могла да уздрма финансијска тржишта, каже први човек међународне банкарске групације Интеса Сан Паоло Ђан Марија Грос Пјетро који је у Београду разговарао и са гувернерком Народне банке Јоргованком Табаковић и председницом Владе Србије Аном Брнабић.

Ђан Марија Грос Пјетро oчекује даљи раст европске економије и постепено повећање ЕУРИБОР-а, које не би требало да отежа отплату кредита ни грађанима ни привреди.

"Како се убрзава раст економије смањује се потреба за ниским или негативним каматним стопама. Уколико вам је потребно мање лекова, то значи да вам је здравље боље. Па ако дође до малог и спорог повећања основне камате, какво очекујем, то ће значити и да је већа запосленост и да су људи боље плаћени", каже први човек међународне банкарске групације Интеса Сан Паоло.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом