среда, 27.09.2017, 10:28 -> 10:37
Извор: Танјуг
Увећана пословна добит београдског аеродрома
Пословна добит аеродрома "Никола Тесла" у Београду је, према прелиминарним резултатима, у првих осам месеци увећана за 14 одсто у односу на исти период 2016. године, објавио је аеродром.
Такође, бруто добит је у истом периоду већа за осам одсто, наведено је у саопштењу.
Нето добит у овом периоду износи више од 2,4 милијарде динара и 10 одсто је већа од нето добити у истом прошлогодишњем периоду.
Аеродром "Никола Тесла" Београд очекује још једну рекордну годину.
Аеродром наставља са одличним резултатима у свим сегментима пословања, уз реална очекивања да ће до краја године угостити између 5,3 и 5,5 милиона путника.
Остварени су укупни приходи који су девет одсто већи него у истом периоду 2016, а пословни приходи су већи 10 одсто у односу на исти период 2016. године.
Такви резултати остварени су највише захваљујући повећању броја путника од девет одсто и промета робе и поште од 37 одсто.
Највеће повећање у оквиру пословних прихода остварено је од прихода од путничког сервиса, прихода од услуга попут коришћења ВИП салона и услуга на посебан захтев.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар