Како смањити број чиновника

Гостујући у Јутарњем дневнику, Председник Сталне конференције градова и општина, Ненад Миленковић, рекао да су корисност за грађане и привреду и оцењивање учинка радника основни критеријум за смањење броја запослених у локалној самоуправи.

Председник Сталне конференције градова и општина, Ненад Миленковић изјавио је, поводом неслагања неких градоначелника у Србији са мером смањивања броја запослених, да је природно да председници општина и градоначелници желе да имају одређену независност у отпуштању радника.

Међутим, Миленковић верује да је за неке од  проблем што морају да отпуштају оне које су у претходном периоду запошљавали.

Говорећи о критеријумима, Миленковић је рекао да се по први пут као мерило о броју запослених уводи  фактор опште корисности за грађане и привреду и оцењивање учинка радника.

Ти критеријуми су основа да се оцени ко треба или ко не треба даље да ради, изјавио је председник Сталне конференције градова.

Миленковић је нагласио  да неко мора те критеријуме да спроведе, а логично је да их спроводе они који су најодговорнији.

Додао је да постоје екстремни случајеви у Србији са великим бројем запослених у управи где су измишљана радна места и то је оно што треба најпре да буде решено.

Као предлог, иако закон то још не предвиђа, Миленковић је изнео идеју да се мање општине удруже и да уједине неке службе, чиме би се уштедела средства.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 26. јул 2025.
27° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом