"Развој пољопривреде немогућ без прерађивачке индустрије"

Министар пољопривреде и заштите животне средине Србије Бранислав Недимовић разговарао је са представницима агенције Светске банке МИГА, о подршци развоју прерађивачке индустрије у Србији.

На састанку је оцењено да је развој пољопривреде немогућ без јаке прерађивачке индустрије, због чега ће бити припремљени додатни модели подршке инвеститорима у пољопривреду, саопштило је Министарство.

Указано је да управо развој прерађивачког сектора кључни предуслов за стварање производа са додатом вредношћу и за јачање положаја домаћих прехрамбених производа на тржишту и у извозу.

Појачано се ради на обезбеђивању финансирања прерађивачке индустрије, како би се убрзао развој пољопривреде, пише у саопштењу.

МИГА је мултилатерална агенција Светске банке за гарантовање инвестиција.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом