среда, 01.06.2016, 12:45 -> 13:52
Извор: РТС
Аутор: Нела Станковић
Србија важно тржиште за "Бош"
На годишњој прес конференцији "Бош групе", која је одржана у хотелу "Метропол", у Београду, генерални директор компаније "Бош" за Адриа регион Хавиер Гонсалес Пареја и генерална директорка компаније "Бош" у Србији Јованка Јовановић истакли су да је Србија важно тржиште за компанију "Бош", посебно у сектору производње, али и у сектору информационо-комуникационих технологија.
Хавиер Гонсалес Пареја и Јованка Јовановић истакли су да је забележен снажан раст пословања од 130 одсто и раст броја запослених од 140 одсто и да очекују да се пословање, како у Србији тако и у свету, позитивно развија и у 2016. години.
Гонсалес Пареја каже да слоган компаније "Бош" "Invented for life" истиче који су циљеви запослених – а то је да се корисницима олакша и улепша начин живота.
Новим аутоматским аутомобилом, који би требало да буде у функцији до 2025. године, истакао је Гонсалес Пареја, смањиће се број саобраћајних несрећа.
Компанија "Бош Србија" је запослила око 800 сарадника што је, наводе, двоструко више у поређењу са прошлом годином.
"Укупан приход компаније износи 94 милиона евра, а у обуку запослених уложено је 235.000 евра", истакла је Јовановићева.
У 2015. години "Бош" је отворио два нова одељења у Србији у оквиру информационо-комуникационих технологија – Мобилити медија и Е-трговина електричним ручним апаратима.
Како би унапредила стручност запослених у Србији, компанија нуди дуално образовање и сталну обуку.
Јовановићева је додала да је компанија започела успешну сарадњу са Скупштином града Београда на пројекту опремања педијатријских чекаоница у здравственим центрима посебном дидактичком опремом за децу.
Такође је додала да се у бројним установама у Београду налазе "Бошови" сигурносни системи (камере које детектују дим, пламен итд.).
"'Бош' ће наставити да шири портфолио производа и услуга како на локалном тржишту тако и у извозу", рекла је Јовановићева.
Јовановићева је истакла да је до сада укупна инвестиција у фабрику за производњу система и метлица брисача од почетка пројекта достигла преко 35 милиона евра.
Компанија "Бош" је у Србији присутна од 1991. године, а подаци показују да је "Бош група" у Србију у 2015. години инвестирала око 10 милиона евра.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар