Мали: Нема понуда за ПКБ

Градоначелник Београда Синиша Мали каже да за куповину ПКБ-а до 2. марта, за када је било предвиђено отварање понуда, није стигла ниједна понуда за то предузеће.

Синиша Мали истиче да следе разговори са Министарством привреде, да би се видело који ће бити следећи корак и у ком временском периоду можемо да покренемо нови процес приватизације, односно нову аукцију, која је по закону дозвољена.

Подсећа да би у новом кругу приватизације цена требало да буде умањена са 51 на 30 одсто.

"И због тога је потребно да урадимо процену вредности капитала, што ће бити урађено у наредних неколико недеља. То је процена вредности на 31. 12. 2015. године и да у договору с Министарством видимо како ћемо даље", додаје Мали.

До тада, како каже, ПКБ функционише, а град помаже из месеца у месец колико може како би фирма буде стабилна.

Додаје да заштита предузећа у реструктурирању истиче 31. маја и да до тада питање ПКБ-а мора бити решено.

"Предузеће има око 60-70 милиона евра обавеза. Када се скине заштита реструктурирања нагрнуће повериоци и то морамо да спречимо", рекао је Мали.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом