Читај ми!

ММФ: Оцена четврте контроле стендбај аранжмана након избора

Шеф Мисије Међународног монетарног фонда у Србији Џејмс Руф каже да је договор представника ММФ-а и власти у Србији да оцена нове контроле стендбај аранжмана буде дата након формирања нове владе. Стални представник ММФ-а Дехенг Ким нагласио је да то не значи да постоји проблем.

Како је саопштила канцеларија ММФ-а у Београду, Руф је рекао да ће мисија ММФ-а боравити у Београду од 18. до 26. фебруара, како би почели разговоре о четвртој контроли стендбај аранжмана.

"Због предстојећих избора, представници ММФ-а и власти у Србији сложили су се да се закључе дискусију након наредне посете ММФ-а, када буде формирана нова влада", истакао је Руф.

Стални представник ММФ-а у Београду Дехенг Ким нагласио је да одлагање оцене четврте ревизије не значи да има проблема у вези са аранжманом.

"Пракса ММФ пред изборе варира, али није неуобичајено да се одложи комплетирање ревизије због избора", објаснио је Ким за Танјуг.

Према његовим речима, техничка влада ће преузети управљање након избора, али је она, како је подсетио, лимитирана у овлашћењима да усваја нове мере.

Ким је навео да су квантитативни услови за крај децембра испуњени и да ММФ очекује да ће се након избора и наредне ревизије аранжмана одвијати по плану.

"Даље, очекујемо да ће власти наставити да примењују мере које су договорене", рекао је Ким.

Србија је са ММФ-ом у фебруару 2015. године склопила трогодишњи стендбај аранжман из предострожности у вредности 1,2 милијарде евра.

До сада су обављене три ревизије аранжмана које су биле успешне јер је ММФ оценио да програм са Србијом даје добре резултате, али да и даље остају ризици за очување макроекономске стабилности и обезбеђивање привредног раста.

Број коментара 5

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом