недеља, 10.01.2016, 19:30 -> 19:33
Извор: РТС
Београд спреман за "ватерполо туристе"
Поред резултатског успеха српске репрезентације, од Европског првенства у ватерполу очекује се и добра туристичка посета. Из Туристичке организације Београда истичу да су спремни и за догађај величине Олимпијских игара.
После десет година, Европско првенство у ватеполу поново је у Београду. Изазов за домаћина је већи. Игра се у затвореном базену.
"Ово је сигурно највољенији базен на свету јер је толико љубави и одрицања и емоција дато у нешто што су многи мислили да никад неће да се оствари", истиче директор "Комбанк арене" Ђорђе Милутиновић.
Престоница је већ имала прилику за доказивање. Како кажу они који су је посетили, увек је испуњавала очекивања.
За госте и овога пута треба припремити не само Арену, већ цео град.
Директор Туристичке организације Београда Миодраг Поповић наводи да је највеће интересовање било за музеј Николе Тесле. "Ми га већ имамо резервисано у наредним данима првенства по групама", истиче Поповић.
Највише гостију очекује се са простора бивше Југославије, али и из оних земаља где се традиционално игра добар ватерполо. У 85 београдских хотела има места за све.
Према речима Поповића, Београд има довољно капацитета не за ЕП већ за Олимпијске игре. "Што се тиче тих гостију они су раније обезбедили свој смештај. Сви који су из Београда отишли су задовољни и шире добра галс о граду", додаје Поповић.
Угоститељка Невена Цвијетић каже да је своју кухињу конципирала на новитетима и интернационалним јелима. "Гости из Европе који долазе могу да се послуже да нађу нешто за себе, наводи Цвијетићева.
Осим гостију, утакмице ће пратити и 300 акредитованих новинара. Из европске престонице ватерпола, коментатор РТС-а 14 дана извештаваће из Арене.
"Гледајући неке раније догађаје видели смо да су навијачи заиста били адут наше репрезентације као пре десет година на Ташмајадану, То је публика која има меру зна када треба да подржи и зна када треба да ћути", каже спортски коменатор РТС-а Горан Степић.
А кад судија означи крај последње утакмице, Арена и Београд имају само четири дана да се припреме за нови догађај, јер од другог фебрурара предстоји првенство у футсалу.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар