четвртак, 09.10.2008, 11:45 -> 12:31
Србија напредовала на листи конкурентности
Србија је, на листи конкурентности 134 земље Светског економског форума, напредовала са 91. на 85. место, изјавио је потпредседник Bладе Србије и председник Националног савета за конкурентност Божидар Ђелић.
"Циљ Србије је да до 2011. године уђе међу првих 70 најконкурентијих земаља", рекао је Ђелић,
На листи конкурентности коју објављује Светски економски форум налазе 134 земље, а најконкурентније су оне које привлаче највеће инвестиције и имају најниже стопе незапослености.
"Србија не може да буде задовољна садашњом позицијом, јер је то просечна позиција за земље Западног Балкана, док се оне из централне и источне Европе налазе 20 позиција изнад", рекао је потпредседник владе.
Он је казао да је Светски економски форум у овогодишњем извештају оценио да Србије мора да напредује у четири области: антимонополско законодавство, државна управа, инфраструктура и образовање.
"Србија има врло лоше оцене у области антимонополских закона", рекао је Ђелић и најавио да ће се Влада Србије и Министарство трговине и услуга потрудити да предлог новог закона о заштити конкуренције буде усвојен до краја новембра.
Навео је да је у области државне управе највећи проблем споро издавање грађевинских дозвола.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар