Сертић: Тајни уговор због радника, а не моје самовоље

Министар привреде Жељко Сертић изјавио је да уговор о Железари није предочен јавности искључиво како се не би ни на који начин угрозило нормално функционисање челичане и хиљаде радних места.

"Напомињем да ова моја одлука није израз самовоље, већ је чврсто ослоњена на став Комисије за заштиту конкуренције која је заштиту детаља уговора оценила законитом", рекао је Танјугу Сертић.

Министарство државне управе, додаје он, ради управо оно што је предвидео закон, исто што "ја чиним као министар привреде".

Прекршајни поступак против Сертића покренуло је Министарство државне управе и локалне самоуправе због тога што менаџерски уговор за Железару није дат на увид Поверенику за информације од јавног значаја Родољубу Шабићу.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 25. фебруар 2026.
11° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом