уторак, 30.09.2008, 12:33 -> 18:52
Без тендера за ЈАТ
"Јат ервејз" остаје у већинском државном власништву јер неће бити поновљен тендер због финансијске кризе у свету. У наредним данима биће организован састанак представника Владе Србије и менаџмента компаније. У ЈАТ-у за хитно формирање Скупштине друштва.
Од тендера за "Јат ервејз" одустало се због финансијске кризе у свету и неповољне ситуације у светском авиосаобраћају, а од "Јат ервејз" се очекује да настави започети процес реструктуирања, реорганизације и смањење трошкова пословања.
У Министарству економије је речено да ће у наредним данима бити организован састанак представника Владе Србије и менаџмента "Јат ерејза", на коме ће бити урађена анализа пословања и размотрене могућности за обнову флоте и даљој судбини тог јавног предузећа.
Генерални директор компаније "Јат ервејз" Саша Влаисављевић изјавио је да је за компанију од велике важности хитно формирање Скупштине друштва као споне између власника - Владе Србије и менаџмента компаније, јер без формирања Скупштине менаџмент не може донети ниједну крупнију одлуку.
Држави ће предложити дубинско редимензионирање компаније уз позајмицу од 350 милиона динара из транзиционог фонда за добровољни одлазак око 400 запослених из компаније, уз стимулативне отпремнине.
Према његовим речима, менаџмент "Јат ервејза" је још у пролеће прошле године направио редослед потеза у случају неуспелог тендера и мере су сада у реализацији.
Претходно је портпарол Демократске странке Србије Андреја Младеновић рекао да Влада Србије хитно треба да обнови разговоре с руским Аерофлотом о куповини Јата и оценио да је стање у Јату "алармантно" и да је стратешко партнерство са Аерофлотом "једини начин да се спречи гашење националне авиокомпаније".
Подсећамо, тендерску документацију за приватизацију "Јат ервејза" није откупила ниједна компанија до истека рока 26. септембра у 16.30 сати, речено је прошле недеље у Синдикату пилота у националном авио-превознику.
Током јуна ове године, Министарство економије најављивало је да ће почетна цена бити око 150 милиона евра за 100 одсто капитала националног авио-превозника, а тендер је расписан 31. јула и тада је прецизирана минимална цена за 51 одсто акција "Јат ервејза" од 51 милион евра.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар