петак, 30.01.2015, 08:21 -> 08:52
ЕПС смањује број директора
ЕПС је почео реорганизацију и направљен је први корак - формиран је Одбор извршних директора који ће управљати целим системом. Председник одбора је генерелни директор Александар Обрадовић, а у њему је још седам чланова. ЕПС је до сада имао 600 директора, а план је да се тај број у првој фази реорганизације преполови.
Одбор извршних директора управљаће одређеним ресорима, а чине га директори за финасије, корпортивне послове, производњу угља, производњу енергије, за дистрибутивни систем , снабдевање струјом, трговину.
"Тако ћемо практично покрити све области деловање ЕПС-а и моћи ћемо са једног места да управљамо целим системом", каже Александар Обрадовић, генерални директор ЕПС-а.
"У првој фази видећемо ко је зашта стручан и којим областима може да се прикључи у новој организацији а за оне директоре за које не будемо имали одговарајућа места у договору са синдикатима замолићемо их да потраже запослење на другом месту", објашњава Обрадовић.
Следећи корак су промене у организацији предузећа. То значи у првој фази - до првог јула ове године, биће формиране три целине: производња струје, дистрибуција и снабдевање.
"ЕПС ће у себи садржати све ове производне компаније. Дистрибуција по трећој директиви по захтевима ЕУ мора да буде посебна фирма у склопу ЕПС-а, имаћемо једног оператора дистрибутивног система који ће у себи садржати свих пет дистрибуција и наравно ЕПС снабдевање остаје како јесте и данас", каже Обрадовић.
Друга фаза реорганизације ЕПС-а треба да се заврши до 1. јула 2016. када Електропривреда постаје акционарско друштво.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар