Читај ми!

Стечајни поступак за тридесетак предузећа

Агенција за приватизацију расписаће Јавни позив за приватизацију 502 предузећа у петак 15. августа, каже в.д. директора те Агенције Маријана Радовановић. За око тридесетак предузећа, Агенција је већ донела одлуку за покретање стечајног поступка, каже Радовановићева за РТС. Истиче да ће бити успех ако се до краја 2015. приватизује половина предузећа.

Према Закону о приватизацији који је ступио на снагу, крај наредне године је рок да се заврши приватизација свих 584 предузећа, међу којима су и она у реструктурирању.

"Агенција за приватизацију ће 15. августа расписати Јавни позив за 502 предузећа, а из Јавног позива су изузета предузећа која се баве професионалном рехабилитацјом и запошљавањем инвалида и предузећа регистрована за производњу наоружања и војне опреме", објашњава Радовановићева.

Истиче да поједине ствари нови закон много боље дефинише.

"Јасније дефинише правила понашања купаца, тачно је дефинисано када се наплаћују гаранције, када се купопродајни уговори раскидају. Такође квалификациони критеријуми, које купци морају да задовоље пре него што уђу у приватизацију, одређују се уз сагалсност Минситарства у неким случајевима кад је стратешко партнерство, и уз сагласност Владе Републике Србије", каже Маријана Радовановић.

Додаје и да ће институција надлежна за спречавање прања новца пратити тај процес. 

Првобитна процена била је да ће у стечај отићи око 150 предузећа, а Радовановићева каже да је извесно да ће одређен број предузећа отићи у стечај.

"За одређену групу предузећа, око тридесетак, Агенција је већ донеле одлуку о покретању стечајног поступка где су се стекли услови за то, а за одређен број предузећа ће се покренути стечајни поступак негде у октобру месецу, кад се утврди да не може да се донесе одлука о моделу, методу и мерама. Мислим да ће то бити око те цифре али стварним успехом сматрам ако до краја 2015. привтизујемо половину предузећа", истиче в.д. директора Агенције за приватизацију Маријана Радовановић.  

Поручује да ће цео поступак бити урађен коректно и социлајно одоговорно и да ће покретању стечајног поступка претходити исплата отпремнина.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
6° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом