четвртак, 31.07.2014, 17:34 -> 18:11
Гас поскупљује за око један одсто
Гас за домаћинства и привреду у Србији поскупеће од сутра између 1,1 и 1,4 одсто тако да ће нова цена у просеку бити 42,3 динара по кубном метру, без ПДВ-а.
Према наводима Агенције за енергетику Србије, нова цена гаса за домаћинства биће 45,4 динара (без ПДВ-а) тако да ће просечан годишњи рачун бити око 44.000 динара (са ПДВ-ом), преноси Бета.
Савет Агенције за енергетику дао је сагласност на нове цене природног гаса за јавно снабдевање за сва 33 јавна снабдевача гаса.
Регулисана цена гаса се мења када дође до промене набавних цена и односа увозног и домаћег гаса, а усклађује се и са променама петнаестодневног просека курса долара.
Последња промена цене гаса у Србији била је 1. децембра 2013. када је тај енергент појефтинио у просеку између 2,7 и 3,5 одсто, на 41,8 динара по кубном метру.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар