Рекордан број путника на београдском аеродрому

Број путника у јануару на аеродрому Никола Тесла повећан је 29 одсто у односу на исти месец прошле године. У том периоду услужено 270.784 путника, што је 60.000 више него лане.

Број путника у јануару на београдском Аеродрому "Никола Тесла" повећан је за 29 одсто у односу на исти месец прошле године, што је највећи раст међу престоничким аеродромима у Европи, саопштило је то предузеће.

На београдском аеродрому је у првом месецу ове године услужено 270.784 путника, што је пораст за више од 60.000 у односу на прошлу годину.

При томе је остварено 4.147 полетања и слетања, што је пораст од 33 одсто, док је у карго саобраћају промет робе повећан за 20 одсто у односу на јануар 2013. године.

"Овим резултатима су потврђена очекивања пословодства да ће београдски аеродром у 2014. години остварити највећи напредак, односно забележити највећи пораст броја путника и обима саобраћаја у односу на све престоничке аеродроме у Европи", наводе из управе београдског аеродрома.

Овакав напредак остварен је великим делом захваљујући обиму пословања и ширењу операција нове националне компаније "Ер Србија".

Број коментара 9

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. фебруар 2026.
7° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом