понедељак, 26.08.2013, 11:04 -> 18:56
Држава постаје већински власник "Симпа“
Руководство компаније "Симпо" прихватило предлог Млађана Динкића да се порески дуг овог предузећа претвори у акције државе. Србија тако постаје власник око 70 одсто капитала "Симпа". Рачун компаније блокиран је у петак због пореског дуга од скоро пет милијарди динара.
Држава Србија постаће власник око 70 одсто капитала "Симпа" јер је руководство компаније прихватило предлог одлазећег министра финансија и привреде Млађана Динкића да се порески дуг предузећа претвори у акције државе.
"Симпо" се истовремено обавезао да ће од данас редовно плаћати све порезе држави и доприносе радницима, о чему ће бити потписан посебан протокол и упућен Влади на потврђивање.
Руководство "Симпа" је на данашњем састанку обавестило Динкића да ће до краја недеље бити уплаћен дуг за доприносе за пензијско и инвалидско осигурање, чиме би се стекли услови да Пореска управа деблокира рачун ове компаније.
Састанку у Министарству финансија присуствовали су и челници Пореске управе, која је у петак блокирала рачун "Симпа" због дуга од 4,88 милијарди динара.
Министарство финансија и привреде саопштава да је решење проблема дуговања "Симпа" пре свега у интересу 5.000 радника, "који треба да имају посао, плате, али и редовно уплаћене све доприносе, како би остварили сигурна примања и онда када стекну право на заслужену пензију".
У саопштењу се истиче да сва предузећа у Србији морају да имају потпуно исти порески третман и да ће се принцип нулте толеранције на неплаћање пореза убудуће поштовати без изузетака.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 5
Пошаљи коментар