уторак, 13.08.2013, 13:56 -> 12:20
Продати државни записи за 3,42 милијарде динара
Министарство финансија Србије саопштило да је Управа за јавни дуг продала 34,2 одсто понуђених трогодишњих записа за укупно 3,42 милијарде динара. За крај августа најaвљена нова аукција за продају државних хартија од вредности.
Управа за јавни дуг продала је данас 34,2 одсто понуђених трогодишњих записа за укупно 3,42 милијарде динара, саопштило је Министарство финансија Србије.
Те дужничке хартије продате су по годишњој каматној стопи од 12 одсто, а на наплату доспевају 15. августа 2016. године.
Потражња за обвезницама износила је 3,68 милијарди динара, што је 36,8 одсто обима емисије у вредности 10 милијарди евра.
Наредна аукција државних хартија од вредности заказана је за 29. август када ће на продају бити понуђени шестомесечи записи укупне вредности три милијарде динара.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар