уторак, 11.06.2013, 08:00 -> 14:50
Усаглашене кључне економске мере
Лидери владајуће коалиције усагласили кључне елементе програма економских мера. Договорен акциони план за рационализацију јавне управе и јавних предузећа, а дефинитивно неће бити замрзавања плата и пензија.
14.27 - У владајућој коалицији постоји потпуни консензус о мерама штедње, рекао министар финансија Млађан Динкић.
13.08 - Договорен је акциони план за рационализацију јавне управе и јавних предузећа, као и начелни елементи свеобухватне структурне реформе, саопштено из Владе.
12.01 - Усаглашени сви кључни елементи програма економских мера. Дефинитивно неће бити замрзавања плата и пензија, сазнаје незванично РТС.
11.50 - Завршен састанак лидера владајуће коалиције у згради Владе.
На састанку лидера владајуће коалиције усаглашени су сви кључни елементи програма економских мера, а последњи детаљи биће договорени у недељу увече.
Представници политичких странака владајуће коалиције договорили су начин повећања плата и пензија до краја 2014. године, и најавили да ће детаљи програма економских мера бити усаглашени у недељу, 16. јуна, саопштила је Влада Србије.
Сходно закључку с претходног састанка, ове године се не планира ни замрзавање ни смањење плата и пензија, док ће њихов даљи раст у 2014. години бити у складу са растом привредних активности, наводи се у сапштењу.
На састанку је договорен и акциони план за рационализацију јавне управе и јавних предузећа, као и начелни елементи свеобухватне структурне реформе, која ће бити спроведена до краја ове године.
Детаљи програма економских мера биће усаглашени у недељу, 16. јуна, после чега се очекује његово усвајање, каже се у саопштењу Владе Србије.
Како РТС незванично сазнаје, у октобру ће бити и обезбеђен и раст плата и пензија од пола процента.
Разматра се могућност за објављивање лиценце за 4 ге технологију, са вишим протоком информација за мобилне технологије, од чега би приход за буџет био од 125 до 250 милиона евра.
Планиране су и измене закона о раду, закона о изградњи и планирању како би се обезбедила већа флексибилност запошљавања и отпуштања и како би се уклониле све бирократске препреке када је реч о издавању грађевинских дозвола.
Поред премијера Ивице Дачића, првог потпредседника Александра Вучића и министра финасија и привреде Млађана Динкића, састанку су присуствовали потпредседник Владе Јован Кркобабић, министарка за регионални развој Верица Калановић и гувернер Јоргованка Табаковић, као и директор Порске управе Иван Симич.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 9
Пошаљи коментар