петак, 25.01.2013, 15:17 -> 15:29
Португалци заинтересовани за чишћење Дунава
Министар Милутин Мркоњић разговарао са делегацијом португалске фирме "Консултантгал" о чишћењу Дунава. На том послу би заједно могле да буду ангажоване португалске и српске компаније, саопштило Министарство саобраћаја.
Министар саобраћаја Милутин Мркоњић разговарао је с делегацијом консултанске компаније за инжењеринг и пројектовање "Консултантгал" из Португала о цишћењу Дунава - послу на коме би могле заједно да буду ангажоване португалске и српске компаније, саопштило је ресорно министарство.
Делегацију португалске компаније предводио је почасни конзул Србије у Португалу Симао Матос, а на састанку је разговарано и о повећању привредне сарадње две земље из области саобраћајне инфраструктуре.
Формирањем српско - португалске фирме обезбедили би се услови да се равноправно учествује на тендерима из области чишћења реке Дунав који се односе на пречишћавање отпадних вода и постављања колектора, а предвиђени су Дунавском стратегијом.
"То би био први, значајан корак, на оживљавању идеје да се направи заједничко предузеће, како би српско - португалске фирме могле да равноправно конкуришу у оштрој конкуренцији на међународном тржишту, истакао је Матос.
Према речима министра Мркоњића, то би био веома добар ангажман, с обзиром на то да су и гости из Португала истакли да би у њему биле ангажовање и специјализоване компаније из Србије.
Овом посетом, другом у последњих неколико месеци, представници португалске компаније су потврдили да је заинтересована да инвестира у неке од многобројних развојних пројеката који се сада реализују у нашој земљи или су предвиђени Мастер планом развоја Србије до 2027. године.
Представници португалске компаније саопштили су да желе да учествују на тендерима који ће бити расписани, а односе се на чишћење отпадних вода на Дунаву.
Планирано је да се посао, који обухвата и стављање колектора за пречишћавање отпадних вода, обави у свим градовима на Дунаву.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 2
Пошаљи коментар