Читај ми!

Скок курса динара

Динар у 2013. ушао са рекордним скоком према евру и долару, чак за 1,2 одсто. Званична средња вредност динара износиће 112,3495 за евро.

Динар је ушао у 2013. са рекордним порастом курса према долару и према евру, по 1,2 одсто, тако да ће данас ојачати за 1,37 динара према евру и званична средња вредност износиће 112,3495 за заједничку валуту земаља Европске уније, објавила је Народна банка Србије.

Домаћа валута почела је нову годину номинално слабија за 7,3 динара према евру у односу на 1. јануар 2012. године, кад је вредела 104,6409 динара.

Динар ће бити слабији за 0,6 одсто у односу на вредност од пре месец дана, а у односу на исти дан прошле године вредеће 6,9 одсто мање.

Према подацима НБС, динар је најнижу вредност према евру прошле године имао 9. августа – 119,0723 динара за евро, а најјачи је био 11. јануара, када је заједничка европска валута вредела 103,6922 динара.

Индикативни курс динара према долару у односу на понедељак ојачао је 1,2 одсто и износи 85,1455 динара.

У односу на исти дан прошлог месеца, динар је ојачао према америчкој валути за 1,9 одсто, а за пет одсто је слабији на годишњем нивоу.

Број коментара 6

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 24. новембар 2025.
1° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом